RFID-karty (bezkontaktní čipové karty), průkazy a RFID-přívěsky na klíče

 

  Bezkontaktní čipové karty (nazývané také Smart Cards nebo Badge) přenášejí data bezdotykově pomocí zalaminované antény a tím poskytují mnohé přednosti.
Jsou oproti obvyklým nosičům dat nejenom komfortnější při použití, ale především méně poruchové, odolné proti vlhkosti, znečištění nebo poškrábání. Proto je lze hodnotit jako technologii budoucnosti.
 
  Firma Acarta je výrobcem bezkontaktních čipových karet a používá všechny na trhu osvědčené technologie, splňuje ISO-normy 14443 a 15693 a nabízí celý výrobní proces bezkontaktní čipové karty. Postup při zhotovení těchto vysoce hodnotných karet je dán jejich zamýšleným použitím. Vhodné materiály jako PET nebo polycarbonat a compound-sestavy zlepší mechanické vlastnosti karet na nejvyšší míru.
 
Ofsetový tisk a sítotisk jsou jsou neodmyslitelnou složkou naší výroby karet, protože mají mnohé výhody proti dodatečnému dotisku pomocí tiskárny karet. Kromě toho mohou být naše bezdotykové ID-karty (např. Mifare, Legic nebo Hitag Chip) podle potřeby vybaveny jako všechny naše plastové karty magnetickým proužkem, podpisovým polem, hologramem nebo thermosublimační ražbou.
   
  Jako specialista na plastové karty se Acarta soustředí zvláště na výrobu nefalšovatelných RFID-průkazů a ID-karet ve formátu šekových karet (průkazy spolupracovníků, jízdenky, vstupenky, karty pro časový záznam atd.) Vedle čipové technologie jsou to právě komponenty firmy Acarta, které jsou významným příspěvkem k odolnosti karet proti falšování. Vysoce komplexní neviditelné i viditelné součásti průkazu tu nabývají stále více na významu.
   
  Formáty, odlišné od velikosti šekové karty – ať už větší či jen bezdotykové přívěsky na klíče pro kontrolovaný přístup doplňují RFID-nabídku firmy Acarta.